UWAGA: Szkolenie dwudniowe od 27-28 listopada 2024 roku w trybie online.
Profesjonalne szkolenie z zakresu projektowania, opiniowania i zatwierdzania projektów organizacji ruchu z sygnalizacją świetlną – projektów stałych organizacji ruchu z sygnalizacją świetlą oraz projektów czasowych organizacji ruchu z sygnalizacją świetlną. Prowadzący w niezwykle ciekawy i intrygujący sposób omawia specyfikę przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem w kontekście tworzenia programów sygnalizacji świetlnej. Ukazuje on najczęstsze błędy popełniane przez pracowników organów administracji publicznej przy projektowaniu, opiniowaniu i zatwierdzaniu sygnalizacji świetlnej. Uwzględniane są wszystkie możliwe typy sygnalizacji świetlnych oraz rozwiązania atypowe wpływające na poziom swobody ruchu i warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego. Szkolenie dedykowane jest dla projektantów organizacji ruchu, inżynierów ruchu drogowego, inżynierów budownictwa drogowego, pracowników zarządców dróg publicznych, pracowników organów zarządzających ruchem na drogach oraz pracowników sprawujących nadzór nad zarządzaniem ruchem na drogach.
Szkolenie ma na celu przybliżenie zasad związanych z projektowaniem programów sygnalizacji świetlnej. Szkolenie zawiera wiedzą podstawową i zaawansowaną, niemniej jest dedykowane dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką sygnalizacji świetlnej.
Prowadzący omawia regulacje związane z projektowaniem sygnalizacji świetlnej w oparciu o przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, ustawy o drogach publicznych oraz rozporządzenia wykonawcze.
Uwzględnione są także wymogi stosowania sygnalizacji świetlnej wyartykułowane na kanwie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 roku w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych. Prowadzący uwzględnia także nowe wzorce i standardy rekomendowane przez właściwego Ministra ds. transportu wydane na podstawie art. 17 ust. 3 i 4 ustawy o drogach publicznych.
Szkolenie porusza następującą tematykę:
Na szkoleniu zostaną udzielone odpowiedzi między innymi odpowiedzi na następujące pytania:
W trakcie szkolenia wykładowca opiera się na przykładach z praktyki oraz wspólnie z grupą rozwiązuje rzeczywiste/symulowane przypadki na podstawie składanych dokumentacji programów sygnalizacji świetlnej stanowiących integralną część projektów organizacji ruchu.
Sprawdź „TERMINARZ SZKOLEŃ OTWARTYCH” i wypełnił zgłoszenie uczestnictwa.
Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące formy, sposobu i trybu przeprowadzenia szkolenia
pozostajemy do twojej dyspozycji pod adresem poczty elektronicznej szkolenia@szkoleniadrogowe.pl .
Szkolenia Drogowe Sp. z o. o. | ul. Wielicka 45 lok. 4, 02 – 657 Warszawa
e-mail: szkolenia@szkoleniadrogowe.pl | tel.: +48 501 691 708
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabronione jest wykorzystywanie, kopiowanie, zmienianie i udostępnianie w jakikolwiek sposób i jakiejkolwiek formie informacji przedstawianych na stronie internetowej www.szkoleniadrogowe.pl bez pisemnej zgody autora i administratora strony.
Szkolenia Drogowe Sp. z o. o.
ul. Wielicka 45 lok. 4
02 – 657 Warszawa
NIP: 5214083701
REGON: 529510510
KRS: 0001124016